Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczął OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK, który potrwa do 15 maja.

Po raz kolejny przyłączamy się do obchodów Tygodnia Bibliotek organizując szereg wydarzeń promujących bibliotekę i czytelnictwo!
       Tydzień Bibliotek odbywa się w tym roku pod „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Plakat promujący Tydzień Bibliotek 2022 "Biblioteka - świat w jednym miejscu"  Wśród imprez przygotowanych przez naszą bibliotekę, znajdą się m.in.:  spotkanie autorskie z Joanną Jax, konkurs recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” , akcja „Od trzeciego roczku bez książeczki ani kroczku”, „W świecie książek” - lekcja biblioteczne, „W świecie teatrzyku kamishibai” - spotkanie z przedszkolakami, spotkanie DKK, wystawy…"