Słów kilka o dawnej szkole i oświacie na terenie  Modliborzyc

          Dzień 14 października jest od kilku stuleci obchodzony jako święto edukacji. W szkołach na terenie gminy odbywają się apele, nie brakuje przemówień, miłych słów kwiatów. Świętujemy wszak istnienie instytucji oświaty a datę 14 X zaproponowano jeszcze w czasie istnienia I Rzeczypospolitej. Ale właściwie jak długą historię ma szkoła w Modliborzycach?

Spotkanie DKK dla dorosłych

Zapraszamy na spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w środę, 13 października 2021 r.,  o godzinie 15.00  w bibliotece.

SPOTKANIE DKK DLA DZIECI

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w czwartek, 14 października 2021 r.,  o godzinie 13.00 w bibliotece.

Przypominamy aktualnie obowiązujące godziny otwarcia Biblioteki u Kazimierza  w Modliborzycach

Drodzy Czytelnicy! Przypominam, że od dnia 17.11.2020 r. do odwołania Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach będzie czynna w godzinach:

Poniedziałek 8.00-16.00

Wtorek 8.00-16.00

Środa 8.00-17.00

Czwartek 8.00-16.00

Piątek 8.00-15.00

Wizyta w bibliotece

         12 października 2021 r. Bibliotekę u Kazimierza odwiedzili uczniowie klasy VI szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Szastarce im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z nauczycielką języka polskiego p. Dorotą Sową.

Grupa pułkownika Zieleniewskiego

      Na temat kampanii wrześniowej napisano już wiele. Tak wiele, że trudno dodać coś nowego, bardziej odkrywczego. Podobnie jeśli chodzi o zmagania żołnierzy wchodzących w skład grupy płk. Zieleniewskiego, tu godnym poleceniem kompendium wiedzy jest książka Tomasza Bordzania pt. "Grupa pułkownika Zieleniewskiego. Powstanie i działania bojowe we wrześniu 1939 roku" wydana w 2004 roku. Dlatego celem niniejszej wypowiedzi nie jest dokładne, metodyczne opisanie walk jakie rozegrały się między Kraśnikiem a Dzwolą, lecz zwrócenie uwagi na kilka, zdaniem autora, ciekawych i rzadziej poruszanych kwestii.

Spotkanie DKK dla dorosłych

Zapraszamy na spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w środę, 13 października 2021 r.,  o godzinie 15.00  w bibliotece.

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

          Nela zakończyła już zbieranie sówek na Karcie Małego Czytelnika. Odebrała dyplom oraz mały upominek i nadal z chęcią nas odwiedza i wypożycza książki.