Jutro czynne od 11:00!

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w czwartek 28 września 2023 r.  biblioteka będzie czynna od godziny 11:00.
Za utrudnienia przepraszamy!

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

      Fragmenty powieści "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej rozbrzmiały 8 września 2023 r. na modliborskim rynku. Okazją do tego była 12. odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Parę Prezydencką.

Spotkanie DKK dla dorosłych

Zapraszamy na spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w środę, 27 września 2023 r., o godzinie 15.00 !

Narodowe Czytanie 2023

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w związku z organizacją Narodowego Czytania w dniu jutrzejszym (piątek, 08.09.2023r.) od godziny 9:00 jesteśmy na rynku w Modliborzycach!
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy na rynek do wspólnej lektury!!

Tragiczne następstwa wrześniowych bombardowań Modliborzyc

      Na temat bombardowania Modliborzyc w dniach 8 i 15 września 1939 roku powstało już kilka publikacji, które w oparciu relacje świadków i dokumenty archiwalne opisują grozę tych wydarzeń. W tych dniach zginęło wszakże 87 osób a bomby wyrządziły znaczące szkody w okolicach rynku, kościoła i plebanii. To najczęściej przedstawiane dane odnośnie tych dramatycznych wydarzeń, być może najistotniejsze. Niemniej szkód materialnych jakie w wyniku niemieckich nalotów ponieśli obywatele osady było znacznie więcej i co ważne, wielu zniszczonych domów i budynków gospodarczych do końca trwania wojny i okupacji nie udało się odbudować a to pociągnęło dalsze, tragiczne następstwa.

      Burmistrz Modliborzyc i Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Modliborzyce na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, 8 września 2023 r. (piątek) o godzinie 10.00 na rynku w Modliborzycach.

Książki do zdobycia

Kochani! Jest sprawa!  Wydawnictwo Replika po raz drugi przygotowało pakiet NOWOŚCI książkowych do zdobycia! Raz już się udało wygrać, może i tym razem się uda!

Zakończenie wakacji w Doboszówce!

      Wakacje z Biblioteką u Kazimierza w Modliborzycach dobiegły końca. Były okazją do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy i interesujący, ale przede wszystkim dostarczający wiele radości.