MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

           Kuba to kolejny przedszkolak, który odebrał Wyprawkę Czytelniczą w ramach akcji Mała książka - wielki człowiek i rozpoczął zbieranie naklejek na Karcie Małego Czytelnika.

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

          Do grona naszych Małych Czytelników i jednocześnie uczestników trzeciej edycji akcji "Mała książka - wielki człowiek" dołączył Aleksander. Podczas wizyty w naszej bibliotece odebrał Wyprawkę Czytelniczą i rozpoczął swoją przygodę z książkami!

O początkach działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliborzycach

         Dzieje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Modliborzyce są wciąż mało eksponowanym tematem. Poza ogólnymi wiadomościami, na temat działalności poszczególnych jednostek strażackich, zawartymi na stronach internetowych, trudno doszukać się obszerniejszych publikacji opisujących działalność i osiągnięcia konkretnych jednostek OSP. A jest to historia ciekawa, świadcząca o ludzkiej zaradności w sytuacjach zagrożenia i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Ponadto jest to historia bliska każdemu czytelnikowi, bo któż nie należał do OSP, lub nie miał okazji podziwiać popisów sprawnościowych drużyn strażackich?

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

           Dziś obchodzimy święto wszystkich miłośników czytania – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu życzymy Wam samych przyjemnych chwil z dobrą książką w ręku!

NOWE KSIĄŻKI DLA DZIECI

Kolejne nowości już na półkach! Tym razem coś dla dzieci i młodzieży!
Zapraszamy!

Nowości książkowe dla dzieci

           Ostatnio były nowości dla dorosłych, dziś dla dzieci i młodzieży! Wśród nich Wasze ulubione serie oraz bohaterowie, książeczki z okienkami, i bez okienek, do oglądania i czytania... dla każdego coś miłego!
Zapraszamy!!!

NOWOŚCI DLA DOROSŁYCH

          Kolejne nowe pozycje książkowe zasiliły nasz księgozbiór. Wśród nich znajdziecie kryminały, biografie, powieści obyczajowe i historyczne... Dla każdego coś miłego. Zapraszamy!!!

NOWE KSIĄŻKI W NASZYCH ZBIORACH
            W poniedziałkowy poranek mamy dla Was trochę nowych nowości!! Kontynuacje Waszych ulubionych serii, powieści obyczajowe, romanse, kryminały, biografie...