Z biblioteki w kosmos

       W środę, 12 czerwca 2024 r., wraz z klasą II a udaliśmy się w niezwykłą podróż z biblioteki w kosmos! Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych kosmosowi, a dokładnie Układowi Słonecznemu i jego planetom.

TEATRZYK "Na tropie afery - gdzie sie podziały litery"

     Dnia 15 maja 2024 r., w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zaprosiła dzieci z Samorządowego Przedszkola w Modliborzycach na przedstawienie „Na tropie afery, gdzie podziały się litery ?!” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa, który przypomniał najmłodszym, że to dzięki książkom poznajemy litery, zdobywamy wiedzę oraz rozbudowujemy słownictwo.

Rozstrzygnięcia konkursu plastycznego

         W czwartek 23 maja 2024 r. w Samorządowym Przedszkolu w Modliborzycach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków, który ogłoszony został w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2024 przez naszą bibliotekę! 

Konkurs recytatorski - dzień II

       We wtorek, 14 maja 2024 r., w drugi dzień XIV Małego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków, na naszej małej bibliotecznej scenie wystąpiły dzieci z grupy 3 i 4-latków z Samorządowego Przedszkola w Modliborzycach.

Wizyta w bibliotece

        Dnia 21 maja 2024 roku gościłyśmy w naszej bibliotece uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim wraz z ich wychowawczynią, panią Grażyną Kaproń.

Konkurs recytatorski - dzień I

       W poniedziałek, 13 maja 2024 r., odbyła się XIV edycja Małego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków organizowanego przez Bibliotekę u Kazimierza w Modliborzycach.

Wizyta w bibliotece

      W piątek,  17 maja 2024 roku,  miałyśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece uczniów klasy Id ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim wraz z wychowawczynią, panią Anną Żytko.

Paulina Molicka w naszej bibliotece

        W piątek 10 maja 2024 r. w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Pauliną Molicką, która prezentowała swoją najnowszą powieść "Willa przy Perłowej". To niezwykłe wydarzenie wpisało się w obchody Tygodnia Bibliotek 2024.