Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy „82. rocznica bombardowania Modliborzyc 8 września 1939r./15 września 1939r.” .

Ekspozycję przygotowano z myślą o przybliżeniu tragicznej historii Modliborzyc z września 1939r., kiedy to miasto zostało dwukrotnie zbombardowane przez Niemców.
        Wystawa ta to spacer po wirtualnej galerii, którą stworzono w oparciu o zbiory biblioteki, głównie różnorodne zdjęcia przekazane przez panią Urszulę Bzdyrę oraz fragmenty wspomnień mieszkańców Modliborzyc publikowane w lokalnym kwartalniku „Wieści Gminne”.
        Autorem i realizatorem koncepcji wystawy jest Katarzyna Pyć, starszy bibliotekarz w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach.

82. rocznica bombardowania Modliborzyc 8 września 1939r./15 września 1939r.

Zapraszamy do oglądania!