Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim Bibliotekarkom i Bibliotekarzom życzymy ciągłych fascynacji literaturą, życia jak w najpiękniejszych romansach, przygód jak w ulubionych bajkach, pomysłów i kreatywności jak u bohaterów najlepszych powieści sensacyjnych.

Czytelnikom natomiast życzymy wielu mądrych i ciekawych książek, wypraw do niezwykłych światów stworzonych przez autorów, bogactwa przeżyć i wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich, a przede wszystkim czasu, by nigdy nie zabrakło go na czytanie.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Hasłem tegorocznej edycji brzmi „ Znajdziesz mnie w bibliotece”.