III EDYCJA KAMPANII MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w Bibliotece u Kazimierza i filiach.

Spotkanie DKK dla dorosłych
Zapraszamy na spotkanie DKK dla dorosłych, już w formie tradycyjnej, 14 września 2020 r. o godzinie 15.00 w bibliotece.

Wojtek to kolejny mały kolejny Mały Czytelnik, który uzbierał komplet „delfinków” na Karcie Małego Czytelnika, odebrał dyplom i mały upominek.

NARODOWE CZYTANIE 2020 ONLINE

W sobotę, 5 września 2020 roku zapraszamy na czytanie dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania usłyszymy wybrane fragmenty sztuki w interpretacji zaproszonych gości. W role Balladyny, Aliny, Kirkora, Pustelnika, Skierki, Chochlika, Filona, Wdowy, Grabca oraz Goplany wcielą się m.in.:  przedstawiciele władz samorządowych, radni, bibliotekarki, członkowie DKK...

Spotkanie DKK dla dorosłych

Za nami pierwsze, tradycje, spotkanie DKK dla dorosłych. Po tylu miesiącach było o czym rozmawiać, czasu na czytanie było bowiem dużo.

Kartka od uczestniczka Powstania Warszawskiego

W październiku 2019 r. w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” uczestnicy wakacyjnych zajęć w bibliotece, nasi czytelnicy i sympatycy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad 100 kartek. Okazało się, że nie jest to korespondencja w jedną stronę.

Kolejny Mały Czytelnik zakończył już zbieranie naklejek na Karcie Małego Czytelnika. Kuba odebrał już dyplom oraz mały upominek i nadal z chęcią odwiedza nas i wypożycza książki.

Ada i Blanka dołączyły właśnie do klubu Małego Czytelnika i odebrały swoje wyprawki czytelnicze.