Mała Książka Wielki Człowiek

Akcja Mała Książka Wielki Człowiek powoli nabiera tempa! Tym razem do grona naszych małych czytelników dołączyło super rodzeństwo: Wiktoria, Martyna i Dawid!!!

80. ROCZNICA BOMBARDOWANIA MODLIBORZYC - WYSTAWA

           Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy bombardowania Modliborzyc, 8 i 15 września 1939 r., Biblioteka u Kazimierza przygotowała specjalną ekspozycję. Na wystawę składają się fragmenty wspomnień tych, którzy przeżyli te wydarzenia: Aleksandry Saj-Solińskiej i Stanisława Konopki oraz archiwalne zdjęcia z okresu II wojny światowej.
           Ekspozycja znajduje się w holu głównym biblioteki. Do obejrzenia wystawy zapraszamy codziennie w godzinach pracy biblioteki.
           Jednocześnie informujemy, że od 16 września 2019 r. do 23 września 2019 r. wystawa będzie prezentowana w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach, potem wróci do biblioteki.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLU

           Nowy sezon „Spotkań z książką w przedszkolu” uważamy za otwarty!!! Dziś było nasze pierwsze spotkanie z przedszkolakami po wakacyjnej przerwie.

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Oto jest... Liliana?! Pierwszy przedszkolak, który odebrał wyprawkę czytelniczą w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek"!!!

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

           Do grona naszych Małych Czytelników dołączył Oliwier, który podczas wizyty w bibliotece założył sobie kartę czytelnika oraz otrzymał wyprawkę czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

          Pogoda sprzyjała, frekwencja również, dlatego tegoroczną edycję „Narodowego Czytania” w Modliborzycach można uznać za udaną. Lektura nowel polskich pozytywistów odbyła się już w piątek 6 września 2019 r. na miejscowym rynku.