100.rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

100 lat temu, 18 maja 1920 r., urodził się Karol Wojtyła. Arcybiskup metropolita krakowski, biskup Rzymu, papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary.

Wesołego Alleluja!

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary,
nadziei i miłości.
Niech nadchodzący świąteczny czas będzie dla
Państwa pełen optymizmu i wszelkiego dobra.
Wesołego Alleluja!

11 maja 2020 roku biblioteka wznawia działalność!

Szanowni Państwo,
informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów wprowadzającym częściowe zniesienie zakazu działalności bibliotek od 4 maja 2020 r. Biblioteka u Kazimierza i filie od 11 maja 2020 roku wznawiają działalność.

BIBLIOTEKA U KAZIMIERZA I FILIE ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

Szanowni Państwo,
zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
składamy wszystkim
Koleżankom i Kolegom bibliotekarzom serdeczne życzenia radości
oraz sukcesów w pracy
i w życiu prywatnym.

CZYTELNICY DO KLAWIATUR

Mamy dla Ciebie drogi Czytelniku propozycję!! Ogłaszamy akcję „Czytelnicy do klawiatur!”.

UWAGA!

Uwaga!  Drodzy Czytelnicy!
My też, podobnie jak Wy, nie możemy się doczekać otwarcia naszej biblioteki i filii.
Nie oznacza to jednak, że już w poniedziałek 4 maja będziecie mogli nas odwiedzić.
Zanim to nastąpi, musimy przygotować wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi.
Wszystko po to żebyście i Wy i My czuli się bezpiecznie. Dlatego prosimy o cierpliwość.

Obserwujecie nasz profil i stronę! Będziemy Was na bieżąco informować!!!
Do zobaczenia niebawem!

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

UWAGA! WAŻNE!!!!

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że na podstawie decyzji
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach
oraz filie w Stojeszynie Pierwszym,
Wierzchowiskach Pierwszych oraz Wolicy Pierwszej
będą zamknięte dla czytelników od 12 do 25 marca 2020 roku.