W piątek, 26 kwietnia 2024 r.,  uczniowie klasy Va z nauczycielką języka polskiego p. Bożeną Pikulą odwiedzili naszą bibliotekę, by uczestniczyć w kolejnym seansie  filmowym z cyklu "Lektury na ekranie".

Siedząc wygodnie na miękkich poduchach, z popcornem w dłoniach, wszyscy poczuli się jak w prawdziwym kinie. Na ekranie ożyli bohaterowie  bohaterów popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C.S.Lewisa, mówiących o walce dobra ze złem, zabierając nas w niezwykłą  podróż do magicznej Narnii. .

Ekranizacje lektur to zawsze ciekawy dodatek do wcześniej przeczytanej książki. Istnieje wiele tytułów, które od lat należą do kanonu lektur szkolnych i doczekały się świetnych adaptacji filmowych, które z pewnością zafascynują każdego czytelnika. Staną się świetnym uzupełnieniem omawianych w szkole lektur i pomogą lepiej zrozumieć „co autor miał na myśli”.

Serdecznie zapraszamy także inne klasy do odwiedzenia naszej biblioteki, chętnie zorganizujemy Wam podobne spotkanie. Nasza Biblioteka czeka na Was z otwartymi ramionami. Jesteśmy tu dla Was, abyście mogli czerpać z naszych zasobów kulturalnych i edukacyjnych pełnymi garściami. Razem możemy uczynić naukę jeszcze bardziej fascynującą!