Serdecznie zapaszmy dzieci i dorosłych na warsztaty w ramach kampanii informacyjnej „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood, które odbędą się 9 listopada 2022 r., o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej biblioteki.

         W ramach kampanii „Wybieraj Bezpieczną Żywność pracownicy Powiatowej Stacji Sanitrano – Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim prowadzą działania edukacyjne mające na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności oraz zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych.
         Podczas spotkania poruszane będą również zagadnienia odnoszące się m.in. do suplementów diety, higieny żywności (w tym tematyka chorób przenoszonych drogą pokarmową) oraz znakowania żywności (z uwzględnieniem alergenów).
       Zostaną również przeprowadzone zajęcia dla dzieci pt. „Przygody w lesie – Grzybobranie”. Dzieci dowiedzą się jak prawidłowo zachowywać się w lesie, jak odpowiednio przygotować się na grzybobranie, poznają popularne gatunki grzybów występujących w Polsce. Ponadto udzielą odpowiedzi na tzw. „leśne zagadki” i obejrzą animowany wierszyk o grzybach.

       Organizatorem warsztatów jest Powiatowa Stacja Stacji Sanitrano – Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim oraz Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach.

Serdecznie zapaszmy dzieci i dorosłych na warsztaty w ramach kampanii informacyjnej „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood, które odbędą się 9 listopada 2022 r., o godzinie 16.00 w sali konferencyjne biblioteki.