Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach  zaprasza na spotkanie autorskie z Jadwigą Buczak 13 marca 2024  r., godz. 15:30!

Wstęp wolny!

Jadwiga Buczak to autorka znana czytelnikom przede wszystkim z komedii kryminalnych. Dużą popularnością cieszą się powieści „Nadzieja do kwadratu” oraz „Nadzieja w tarapatach”. Autorka tomików wierszy: „Słowa nieuśmiechnięte”, „Jesienne kwiaty” i „Listy niewysłane”. Spod jej pióra wyszły następujące opowiadania: „W cieniu Łopienki”, „Kradzież Mony Lisy”, „Cudowne święta”, „Duży”, „Bidul” „Od pożogi do otchłani” „Zbrodnia doskonała”.
     Jej droga zawodowa zawsze związana była z literaturą i biblioteką. Ukończyła studia na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ponadto prowadziła bibliotekę w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Oprócz pasji literackiej ma jeszcze inną – malarstwo olejne i rysunek. Realizuje się w nich tworząc i prezentując swoje dzieła na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

SERDECZNIE ZAPRASZMY!

Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach  zaprasza na spotkanie autorskie z Jadwigą Buczak 13 marca 2024  r., godz. 15:30!