Kochani na czas przed świętami bożonarodzeniowymi przygotowaliśmy dla Was kolejną odsłonę naszego cyklu pod nazwą „Literacki kalendarz adwentowy”. Już od dziś aż do 24 grudnia będziemy czytać jedne rozdział książki „Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy” Eweliny Włodarczyk.

       Adwent jest wyjątkowym okresem, który zapowiada zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Warto spędzić ten czas w odpowiedni sposób, np. wspólnie czytając świąteczne opowieści. Ciekawe, lekkie opowiadanie, które ukazuje czas oczekiwania innej rodziny, może być świetną inspiracją do realizowania wraz z dziećmi wyjątkowych projektów, jak pieczenie ciasteczek dla Świętego Mikołaja czy własnoręczne przygotowywanie ozdób choinkowych...

       Książka "Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy" jest opowieścią o rodzinie, która wspólnie realizuje zadania umieszczone w kalendarzu adwentowym. Główny bohater wraz z młodszym bratem oraz resztą najbliższej rodziny każdego dnia mają wiele do zrobienia. Nie zabraknie im również aktywności na świeżym powietrzu, długich spacerów i świątecznego jarmarku. Śledzenie losów bohaterów wprowadzi czytelnika w iście bożonarodzeniowy nastrój. (Powyższy opis pochodzi od wydawcy).

Zapraszamy już dziś o 19.00 na pierwszy odcinek naszego cyklu.

Szukajcie nas codziennie o 19.00 na naszym fanpage'u https://www.facebook.com/BibliotekauKazimierza