W swoich zbiorach posiadamy nie tylko czasopisma dla dzieci ale i dla młodzieży.  Zapraszamy do wypożyczeni "Cogito" oraz "Victora".


"Victor" – miesięcznik dla młodzieży w wieku 13-16 lat, który pomoże Ci w codziennej nauce, przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty i w wyborze przyszłego zawodu. W każdym numerze czasopisma zamieszczane są: omówienia lektur i prac pisemnych z języka polskiego; odpowiedzi na nurtujące współczesną młodzież pytania; konkursy, zabawy, quizy; testy wraz z omówieniem zadań i wskazówkami pomocnymi w nauce; informacje na temat dalszego kształcenia.

"Cogito" - pismo dla młodzieży szkół średnich, a szczególnie maturzystów. Cogito pomoże zdać maturę, dostać się na studia, wejść w dorosłe życie pewnym krokiem! Dużo ciekawych artykułów, przydatnych informacji i rozrywki na najwyższym poziomie! W każdym numerze: informacje ze świata liceum i szkoły wyższej, porady przy wyborze kierunku studiów, artykuły o problemach współczesnej młodzieży, dużo dobrej, ambitnej rozrywki, powtórki z j. polskiego, matematyki, biologii, geografii, WOS-u, historii, arkusze maturalne wraz z komentarzem.

Czasopisma dla młodzieży w Bibliotece u Kazimierza - Cogito i Victor