W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka. Autorem hasła jest okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

          Biblioteka u Kazimierza włącza się po raz kolejny do tej akcji, a jej obchody rozpoczyna 8 maja spotkaniem z władzami samorządowymi. Przez tydzień w bibliotece głównej oraz filiach odbędzie się wiele wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz rodzin i wszystkich, którzy chętnie spędzą z nami czas wolny.  
          Wśród tegorocznych wydarzeń są: X Mały Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, Lektury na Małym Ekranie, lekcje biblioteczne, Od trzeciego roczku bez książeczki, ani kroczku - Maluch w bibliotece, spotkanie DKK dla dorosłych, małe kino w bibliotece…
          Zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki!