Uczniowie starszych klas szkół podstawowych z gminy Modliborzyce mają kolejną okazję wykazania się znajomością ortografii. Miejscowa Biblioteka u Kazimierza zachęca ich do udziału w szóstej edycji Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza. Do rywalizacji mogą przystąpić uczniowie klas VI – VIII, którzy w pierwszym etapie piszą teksty przygotowane przez swoich polonistów. Do etapu gminnego awansują po dwie osoby z najlepszymi wynikami z każdej klasy.

            W finałowej rozgrywce jej uczestnicy zmierzą się z tekstem, który w tym roku będzie dotyczyć życia i działalności Kazimierza Zielińskiego – patrona Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach. Eliminacje szkolne powinny się zakończyć do 7 marca 2019 r., a dzień później listy nominowanych mają trafić do Biblioteki u Kazimierza, gdzie 19 marca 2019 r. odbędzie się finał tegorocznego dyktanda.
            Przed rokiem „Mistrzynią ortografii” została Izabela Ochocka. Dwa lata temu laureatkami były – Laura Krzysztoń, Gabriela Krawczyk, Izabela Ochocka i Natalia Lodowska, a jeszcze wcześniej na tej liście znalazły się Alicja Kusz i Justyna Pikula.